InCarTec SFKU-TOY01-165 Toyota 165mm (6.5") Speaker Upgrade Fitting Kit
SFKU-TOY01-165
SFKU-TOY01-165
SFKU-TOY01-165
2 YEAR WARRANTY
SFKU-TOY01-165
SFKU-TOY01-165
SFKU-TOY01-165
  • Stock Status: In Stock
  • Item Condition : New
  • Available QTY : 10
  • Brand: InCarTec
  • Model: SFKU-TOY01-165
MakeModelYearsNotes
ToyotaAlphard2002 - 2008 (AH-10)
ToyotaAuris2007 - 2012
ToyotaAvensis2003 - 2008
ToyotaAvensis2009 - 2015
ToyotaCelica1999 - 2006
ToyotaCorolla2002 - 2006 E12
ToyotaCorolla Verso2002 - 2003
ToyotaCorolla Verso2004 - 2009
ToyotaEstima2006 - 2016 (XR50)
ToyotaHilux1997 - 2005
ToyotaHilux2004 - 2015
ToyotaLand Cruiser2009 - 2013 150 Prado
ToyotaLand Cruiser2013 - 2017 150 Prado (Facelift)
ToyotaPrevia2006 - 2016 (XR50)
ToyotaRAV42000 - 2005 2nd gen XA20
ToyotaRukus2007 - 2015 (xB)
ToyotaTarago2006 - 2016 (XR50)
Provide a sound upgrade to your Daihatsu, Lexus, Scion, Toyota front or rear doors with our 165mm (6.5 inch) speaker upgrade fitting kit.
This Speaker Fitting Kit Includes
  • 165mm Speaker Adaptor Panels
  • Speaker Adaptor Cables
165mm Speaker Adaptor Panels
A pair of front or rear door car speaker adapter panels for 165mm speakers. These panels allow you replace the cars original speakers with new improved quality aftermarket speakers.
Speaker Adaptor Cables
Focal ICU165 2 Way Coaxial Car Speakers Kit 140W
2 YEAR WARRANTY Deal
29% off
2-WAY COAXIAL KIT - 165MM WOOFERThe ICU Universal 2-way coaxial speaker kit improves on your original-fit speaker installation. Its compact size, ..
Stinger RKX4 Roadkill Universal Expert Vibration Sound Deadening Mat Kit 12"x24"
2 YEAR WARRANTY Out Of Stock
InCarTec SFK-TOY1-ES165 Toyota 165mm (6.5") Complete BLAM EXPRESS Speaker Upgrade Fitting Kit
2 YEAR WARRANTY
Provide a full sound upgrade to your Toyota front or rear doors with our complete 165mm (6.5 inch) speaker upgrade fitting kit. This kit fits various ..
Alpine SXE-1750S 6-1/2"(16.5cm) Component 2-Way Speaker
Alpine SXE-1750S FeaturesPeak Power 280W RMS Power 45W Frequency Response: 60Hz-20kHz Sensitivity: 90dB/W/m Neodymium Magnet Mylar-Ti..
JL Audio C1-650 6.5" 16.5cm 2-Way Car Component Speaker System 50W RMS Pair With Sound Deadening Sheet
Package IncludesJL Audio C1-650 6.5" 16.5cm 2-Way Car Component Speaker System Stinger RKXSK Expert Sound Proofing Deadening Material 2 ..
Toyota Celica, MR2 Spyder Double Din Car CD Stereo Fitting Kit Fascia & Wiring
Provide a sound upgrade to your Daihatsu, Lexus, Scion, Toyota front or rear doors with our 165mm (6.5 inch) speaker upgrade fitting kit.This kit ..