InCarTec SFKU-VOL01-165 Volvo 165mm (6.5") Speaker Upgrade Fitting Kit
SFKU-VOL01-165
SFKU-VOL01-165
SFKU-VOL01-165
2 YEAR WARRANTY
SFKU-VOL01-165
SFKU-VOL01-165
SFKU-VOL01-165
  • Stock Status: In Stock
  • Item Condition : New
  • Available QTY : 5
  • Brand: InCarTec
  • Model: SFKU-VOL01-165
  • Other Part #: 40-1750-165 / 41-044
MakeModelYearsNotes
VolvoC302007 - 2013
VolvoC702006 - 2013
VolvoS402004 - 2012
VolvoS602010 - 2018
VolvoS802006 - 2016 (2nd Gen)
VolvoV402013 - 2019
VolvoV502004 - 2012
VolvoXC602008 - 2016
VolvoXC702007 - 2016
VolvoXC902002 - 2014 1st gen
Provide a sound upgrade to your Volvo front or rear doors with our 165mm (6.5 inch) speaker upgrade fitting kit.
This kit allows you to fit a set of aftermarket 165mm speakers to your Audi front or rear doors panels (SPEAKERS NOT INCLUDED)
This Speaker Fitting Kit Includes
  • 165mm Speaker Adaptor Panels
  • Speaker Adaptor Cables
165mm Speaker Adaptor Panels
A pair of front or rear door car speaker adapter panels for 165mm speakers. These panels allow you replace the cars original speakers with new improved quality aftermarket speakers.
Speaker Adaptor Cables
Stinger Door Speaker Kit 2 Sheets 10" x 9" 3 sqft Car Sound Deadening Material
2 YEAR WARRANTY Hot
Stinger Door Speaker Kit 2 Sheets 10" x 9" 3 sqft Car Sound Deadening MaterialExpert level sound dampening Aluminum outer layer S..