InCarTec SFKU-TSL07-165 Tesla 165mm Front Door Speaker Upgrade Fitting Kit
SFKU-TSL07-165
SFKU-TSL07-165
SFKU-TSL07-165
SFKU-TSL07-165
2 YEAR WARRANTY
SFKU-TSL07-165
SFKU-TSL07-165
SFKU-TSL07-165
SFKU-TSL07-165
  • Stock Status: In Stock
  • Item Condition : New
  • Available QTY : 5
  • Brand: InCarTec
  • Model: SFKU-TSL07-165
MakeModelYearsNotes
TeslaModel 32017 onward
TeslaModel Y2020 onward
Provide a sound upgrade to your Tesla Model 3 or Y front doors with our 165mm speaker upgrade fitting kit.
This kit allows you to fit a set of aftermarket 165mm speakers to your Tesla Model 3 or Y front door panels (SPEAKERS NOT INCLUDED)
This Speaker Fitting Kit Includes:
Speaker Adaptor Panels (40-1833-165)
A pair of front or rear door car speaker adapter panels for 165mm (6.5 inch) speakers.
Speaker Adaptor Cables (41-034)
Tweeter Adaptor Cables (41-038)
2 YEAR WARRANTY
Provide a sound upgrade to your Tesla Model 3 or Y front doors with our 165mm speaker upgrade fitting kit.This kit allows you to fit a set of afte..
Jaguar X Type 2002-2008 Pioneer 6.8" Bluetooth Apple CarPlay DAB Stereo Upgrade Kit