Blaupunkt Bremen Sqr 46 DAB Vintage RETRO 80S Car Radio DAB+ Bluetooth UKW USB With Aerial
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
2 YEAR WARRANTY
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
SQR46DAB
  • Stock Status: In Stock
  • Item Condition : New
  • Available QTY : 7
  • Brand: Blaupunkt
  • Model: SQR46DAB
Description
The newly relaunched cult car radio „Bremen SQR 46” with many new features!
DAB AERIAL INCLUDED
Radio
  • CODEM IV High-End Tuner
  • FM (RDS), AM (MW/LW) Tuner
  • RDS mit AF, CT, EON, PS, PTY, REG, TA & TP
  • Built-In DAB+ Tuner
  • Travelstore
Display
  • 9-digit wide angle display
  • Dimmer
  • Clock
Bluetooth
  • Built-in  Bluetooth 2.1 Modul with EDR
  • Handfree calling, Phonebook Upload and Audio Streaming
  • Profile: HFP, PBAP, A2DP, AVRCP, SPP
  • Built-in microphone + external microphone
  • Twin Connect
  • Navigation Audio-Mix
Media Player
  • Audio Playback from USB/SDHC/Disc
  • Audio Playback fromats: MP3, WMA
Data Carrier
  • USB, SDHC (up to 32 GB) , SD, MMC
Inputs
  • Front USB (standard A-type)
  • Rear USB (standard A-type)
  • SDHC/SD   slot
  • Front Aux-In
  • Input for steering wheel control (SWC programmable)
Equalizer / Amplifier
  • 3-band semi-parametric Equalizer
  • X-Bass function
  • 3 Sound presets (Rock, Pop, Classic)
  • 4-Kanal preamp-Out (4V)
  • Subwoofer-Out
  • 4 x 50 watt Max. power
General
  • Release Panel with case
  • Permanent memory
  • Variocolour illumination
  • DAB+ onglass antenna included
  • External microphone included
  • IR remote control included
Technical
SizeSingle DIN
PlaysMP3 and WMA playback
Max. Power Output4 x 50 Watt max. power
TunerYes
Radio Data SystemYes
BluetoothYes
Aux InYes
USBYes
Connects2 CT27AA01 Universal ISO to Din Antenna Aerial Adaptor
2 YEAR WARRANTY Hot
Connects2 PC2-18-4 - Audi V8, Cabriolet, Coupe Wiring Harness ISO Lead
2 YEAR WARRANTY
CT22UV01 Blaupunkt Stereo Radio Release Keys
Alpine SWE-815 8" 20cm Amplified Subwoofer Bass Box with Wired Remote Controller
2 YEAR WARRANTY Deal
7% off
This product gives you plenty of bass power taking the fewest possible space.Featuring 8” (20cm) SWE subwoofer, Built-in 150W amplifier. ..
Infinity REF-5032CFX  5-1/4" Reference Series 2 Way Coaxial Car Speakers
2 YEAR WARRANTY Deal
50% off
Out Of Stock
Volkswagen VW Golf MK2 (1983 - 1992) Car Audio Speaker Upgrade Kit
Package Includes:Alpine 5-1/4"(13cm) Coaxial 2-Way Speaker Alpine 3-1/2" (8.6cm) Coaxial 2-Way Speaker Alpine 4"x6" (10..
The newly relaunched cult car radio „Bremen SQR 46” with many new features!Over the years, some models have become true cult objects. ..