Scosche CPD100EX-SP PowerVolt 100 6 Port 100W USB-C & USB-A Car Charger with Extension
CPD100EX-SP
CPD100EX-SP
CPD100EX-SP
CPD100EX-SP
CPD100EX-SP
2 YEAR WARRANTY
CPD100EX-SP
CPD100EX-SP
CPD100EX-SP
CPD100EX-SP
CPD100EX-SP
  • Stock Status: In Stock
  • Item Condition : New
  • Available QTY : 10
  • Brand: Scosche
  • Model: CPD100EX-SP
Description
PowerVolt 100
  • 100W total power sharing to simultaneously charge up to six devices.
  • Each of the two 50W charging hubs (front and back) offer two Power Delivery USB-C ports for Fast Charging, and one USB-A port.
  • Smart IC technology communicates with each connected device to provide optimum charging rates.
  • Works with Phones, tablets, handheld gaming devices, cameras, earbud cases, laptops and more.
Included: 6-Port Car Charger With Extension
Specifications
  • Provides up to 100W total power. Each hub offers 50W with the following capabilities:
  • 1 x USB-C port – 30W of dedicated charging - perfect for laptops!
  • 1 x USB-C port – up to 20W; 1x USB-A port – up to 18W
  • When USB-C 20W and USB-A 18W ports are used simultaneously = 15W shared power
2 YEAR WARRANTY
InCarTec PF-154-SWC MAN TGE (2017-2023) Pioneer 9" Perfect Fit Kit (With Steering Controls)
Pioneer 9" Perfect Fit Fitting Kit for MAN TGE (2017–2023) – With Steering Wheel ControlsUpgrade the infotainment system in your ..