InCarTec SFKU-VOL02-165 Volvo 165mm (6.5") Speaker Upgrade Fitting Kit
SFKU-VOL02-165
SFKU-VOL02-165
SFKU-VOL02-165
2 YEAR WARRANTY
SFKU-VOL02-165
SFKU-VOL02-165
SFKU-VOL02-165
  • Stock Status: In Stock
  • Item Condition : New
  • Available QTY : 1
  • Brand: InCarTec
  • Model: SFKU-VOL02-165
  • Other Part #: 40-1103-165 / 41-044
MakeModelYearsNotes
VolvoS602000 - 2008
VolvoV702000 - 2007
VolvoXC702000 - 2007
Provide a sound upgrade to your Volvo S60, V70 or XC70 (2000 - 2008) front doors with our 165mm (6.5 inch) speaker upgrade fitting kit.
This kit allows you to fit a set of aftermarket 165mm speakers to your front door panels (SPEAKERS NOT INCLUDED)
This Complete Speaker Fitting Kit Includes
  • 165mm Speaker Adaptor Panels
  • Speaker Adaptor Cables
165mm Speaker Adaptor Panels
A pair of front door car speaker adapter panels for 165mm speakers. These panels allow you replace the cars original speakers with new improved quality aftermarket speakers.
Speaker Adaptor Cables
Focal 165AS 2-Way 6.5" Component Car Speakers With Sound Proofing Deadening Material Sheet
2 YEAR WARRANTY Hot Deal
28% off
Package IncludedFocal 165AS Access Series 2-Way 16.5cm 6.5" Component Car Speakers Stinger RKXSK Expert Sound Proofing Deadening Materia..
2 YEAR WARRANTY
Provide a sound upgrade to your Volvo S60, V70 or XC70 (2000 - 2008) front doors with our 165mm (6.5 inch) speaker upgrade fitting kit.This kit al..