InCarTec SFKU-TSL08-100 Tesla Rear Doors or Hatch Speaker Upgrade Fitting Kit
SFKU-TSL08-100
SFKU-TSL08-100
SFKU-TSL08-100
2 YEAR WARRANTY
SFKU-TSL08-100
SFKU-TSL08-100
SFKU-TSL08-100
  • Stock Status: In Stock
  • Item Condition : New
  • Available QTY : 10
  • Brand: InCarTec
  • Model: SFKU-TSL08-100
MakeModelYearsNotes
TeslaModel 32017 onward
TeslaModel Y2020 onward
Provide a sound upgrade to your Tesla Model 3 or Y hatch with our 100mm speaker upgrade fitting kit.
This kit allows you to fit a set of aftermarket 100mm speakers to your Tesla Model 3 or Y rear doors or hatch panels (SPEAKERS NOT INCLUDED)
This Speaker Fitting Kit Includes
Speaker Adaptor Panels (40-1360-100)
A pair of rear door or hatch car speaker adapter panels for 100mm (4 inch) speakers.
Speaker Adaptor Cables (41-037)
2 YEAR WARRANTY
Provide a sound upgrade to your Tesla Model 3 or Y hatch with our 100mm speaker upgrade fitting kit.This kit allows you to fit a set of aftermarke..
Honda Civic 2006 - 2011 Pioneer 6.8" Screen Wireless Android Auto/Apple CarPlay Bluetooth DAB+ Stereo Upgrade Kit
Package IncludesPioneer SPH-DA77DAB 6.8" WVGA Capacitive Multi-touch Panel Screen Weblink 3.0 Android Auto/ Apple CarPlay DAB Car Stereo ..
Toyota Auris 2007-2013 Car CD Stereo Single / Double Din Fitting Kit, Fascia Panel Wiring ISO
InCarTec 20-102 Rover Radio ISO Lead (ROUND 17 PIN CONNECTION)
Car radio adapter cable for converting BMW style 17 pin connector  to  ISO connectors suitable for European after-market car radio's con..