InCarTec SFKU-TOY03-165 Toyota 165mm (6.5") Speaker Upgrade Fitting Kit
SFKU-TOY03-165
SFKU-TOY03-165
SFKU-TOY03-165
2 YEAR WARRANTY
SFKU-TOY03-165
SFKU-TOY03-165
SFKU-TOY03-165
  • Stock Status: In Stock
  • Item Condition : New
  • Available QTY : 5
  • Brand: InCarTec
  • Model: SFKU-TOY03-165
MakeModelYearsNotes
ToyotaAuris2013 - 2018
ToyotaAygo2014 - 2022 AB40
ToyotaIQ2008 - 2015
ToyotaRAV42019 onward 5th gen (XA50)
ToyotaUrban Cruiser2009 - 2014
ToyotaYaris2012 - 2020
Provide a sound upgrade to your Toyota, Citroen C1, Peugeot 108, Scion or Subaru front or rear doors with our 165mm (6.5 inch) speaker upgrade fitting kit.
Please see our compatibility list for more cars that can benefit from this upgrade kit.
This Complete Speaker Fitting Kit Includes
  • 165mm Speaker Adaptor Panels
  • Speaker Adaptor Cables
165mm Speaker Adaptor Panels
A pair of front or rear door car speaker adapter panels for 165mm speakers. These panels allow you replace the cars original speakers with new improved quality aftermarket speakers.
Speaker Adaptor Cables
Focal ASE165 6.5" (16.5cm) 2 Way Component Car Speaker Kit
2 YEAR WARRANTY Hot Deal
34% off
Package IncludedFocal ASE165 6.5" (16.5cm) 2 Way Component Car Speaker Kit Stinger RKXSK Expert Sound Proofing Deadening Material 2 Shee..