InCarTec SFKU-TOY02-165 Subaru 165mm (6.5") Speaker Upgrade Fitting Kit
SFKU-TOY02-165
SFKU-TOY02-165
SFKU-TOY02-165
2 YEAR WARRANTY
SFKU-TOY02-165
SFKU-TOY02-165
SFKU-TOY02-165
  • Stock Status: In Stock
  • Item Condition : New
  • Available QTY : 5
  • Brand: InCarTec
  • Model: SFKU-TOY02-165
MakeModelYearsNotes
SubaruImpreza2007 - 2011
SubaruImpreza2012 - 2015
Provide a sound upgrade to your Toyota or Subaru Impreza front or rear doors with our 165mm (6.5 inch) speaker upgrade fitting kit.
Please see our compatibility list for more cars that can benefit from this upgrade kit.
This Speaker Fitting Kit Includes
  • 165mm Speaker Adaptor Panels
  • Speaker Adaptor Cables
165mm Speaker Adaptor Panels
A pair of front or rear door car speaker adapter panels for 165mm speakers. These panels allow you replace the cars original speakers with new improved quality aftermarket speakers.
Speaker Adaptor Cables
Pioneer TS-D65F 6.5" 17cm 2 Way Coaxial Car Door Speakers 270W
2 YEAR WARRANTY
Pioneer TS-Z65F 6.5" 17cm 330W 2 Way Coaxial Car Door Speakers
2 YEAR WARRANTY Out Of Stock
VW Transporter T5 Focal 165AC 17cm Coaxial 2 Way Front Door Speaker Upgrade Kit
Package IncludesFocal Access Series 6.5" 16.5cm 2 Way Coaxial Car Speakers 165mm Front Door Speaker Adaptor Stinger RKXSK Expert Sound..
JL Audio C1-650x 6.5" 16.5cm 2 Way Car Door Shelf Speakers With Sound Deadening Sheet
2 YEAR WARRANTY Deal
47% off
Package IncludesJL Audio C1-650x 6.5" 16.5cm 2 Way Yellow Cone Car Door Shelf Speakers Stinger RKXSK Expert Sound Proofing Deadening Mat..
Pioneer TS-A1671F 6.5" 16.5cm 3-Way Coaxial Car Door Shelf Speaker System 320W
2 YEAR WARRANTY Hot Deal
41% off
Provide a sound upgrade to your Toyota or Subaru Impreza front or rear doors with our 165mm (6.5 inch) speaker upgrade fitting kit.Please see our ..