InCarTec SFKU-REN01-165 Dacia 165mm (6.5") Speaker Upgrade Fitting Kit
SFKU-REN01-165
SFKU-REN01-165
SFKU-REN01-165
2 YEAR WARRANTY
SFKU-REN01-165
SFKU-REN01-165
SFKU-REN01-165
  • Stock Status: In Stock
  • Item Condition : New
  • Available QTY : 10+ in stock
  • Brand: InCarTec
  • Model: SFKU-REN01-165
MakeModelYearsNotes
DaciaDokker2012 onward Van
DaciaDokker2012 - 2021
DaciaDuster2010 - 2017 (1ST Gen)
DaciaDuster2017 onward (2ND Gen)
DaciaJogger2022 onward
DaciaLodgy2012 - 2022
DaciaLogan2012 - 2020 (2nd Generation)
DaciaSandero2007 - 2014 (1st Generation)
DaciaSandero2012 - 2020 (2nd Generation)
DaciaSandero2012 - 2020 Stepway
DaciaSandero2020 onward (3rd Generation)
Provide a sound upgrade to your Chevrolet, Dacia, Fiat, Mitsubishi, Nissan, Renault, Vauxhall front or rear doors with our 165mm (6.5 inch) speaker upgrade fitting kit.
This speaker fitting kit includes
  • 165mm Speaker Adaptor Panels
  • Speaker Adaptor Cables
165mm Speaker Adaptor Panels
A pair of front or rear door car speaker adapter panels for 165mm speakers. These panels allow you replace the cars original speakers with new improved quality aftermarket speakers.
Speaker Adaptor Cables
Pioneer TS-D65F 6.5" 17cm 2 Way Coaxial Car Door Speakers 270W
2 YEAR WARRANTY
Dacia Handsfree Lead For ISO Cable Pioneer 4 Channel Class D Bridgeable Amplifier Upgrade Kit
Package IncludesPioneer GM-DX104 4 Channel Class D Bridgeable Car Amplifier 400W InCarTec Handsfree Lead For ISO Cables{ vehicle_compat..
Provide a sound upgrade to your Chevrolet, Dacia, Fiat, Mitsubishi, Nissan, Renault, Vauxhall front or rear doors with our 165mm (6.5 inch) speaker up..
InCarTec SPK-REC-RLM65 Volkswagen Recoil Level-3 6.5" (165mm) Component Speaker System (Pair)
Recoil RLM65 Level‑3 6.5″ Component Speaker SystemDrive your sound to the next level with the Recoil RLM65 Level-3 Series 6.5" Componen..