InCarTec SFKU-FOR01-165 Ford 165mm (6.5") Speaker Upgrade Fitting Kit
SFKU-FOR01-165
SFKU-FOR01-165
SFKU-FOR01-165
2 YEAR WARRANTY
SFKU-FOR01-165
SFKU-FOR01-165
SFKU-FOR01-165
  • Stock Status: In Stock
  • Item Condition : New
  • Available QTY : 10+ in stock
  • Brand: InCarTec
  • Model: SFKU-FOR01-165
MakeModelYearsNotes
FordC-Max2010 - 2019 2nd Gen (C344)
FordFiesta2008 - 2010 Mk7
FordFiesta2010 - 2012 MK7
FordFiesta2012 - 2018 MK7 Facelift
FordFiesta2017 - 2023 Mk8
FordFocus2011 - 2018 Mk3 (C346)
FordFocus2018 onward Mk4
FordKuga2013 - 2019 2nd Gen (C520)
FordMondeo2014 - 2022 MK5
FordPuma2019 onward (Crossover)
FordRanger2011 - 2015 3rd Gen
FordRanger2015 - 2022 3rd Gen Facelift
FordTransit2013 - 2018 MK8
FordTransit2018 onward MK8 Facelift
FordTransit Custom2013 - 2018 MK1
FordTransit Custom2018 onward MK1 Facelift
Provide a sound upgrade to your Ford front or rear doors with our 165mm (6.5 inch) speaker upgrade fitting kit.
This Speaker Fitting Kit Includes
  • 165mm Speaker Adaptor Panels
  • Speaker Adaptor Cables
165mm Speaker Adaptor Panels
A pair of front or rear door car speaker adapter panels for 165mm speakers. These panels allow you replace the cars original speakers with new improved quality aftermarket speakers.