InCarTec SFKU-VW02-165 Skoda 165mm (6.5") Speaker Upgrade Fitting Kit
SFKU-VW02-165
SFKU-VW02-165
SFKU-VW02-165
2 YEAR WARRANTY
SFKU-VW02-165
SFKU-VW02-165
SFKU-VW02-165
  • Stock Status: In Stock
  • Item Condition : New
  • Available QTY : 10+ in stock
  • Brand: InCarTec
  • Model: SFKU-VW02-165
MakeModelYearsNotes
SkodaFabia2000 - 2007 Mk1
SkodaFabia2007 - 2014 Mk2
SkodaOctavia1998 - 2005 Mk1 (Typ 1U)
Provide a sound upgrade to your VW, Skoda and Seat front doors with our 165mm (6.5 inch) speaker upgrade fitting kit.
This Speaker Fitting Kit Includes
  • 165mm Speaker Adaptor Panels
  • Speaker Adaptor Cable Harness
165mm Speaker Adaptor Panels
Factory fitted speakers often have a shape that does not conform to the DIN standard. Our Speaker adapter panels are designed to line up with the original mounting holes fit behind the door cards of various VW group vehicles to allow you to change to new improved quality 165mm aftermarket speakers quickly and with little effort.
Speaker Adaptor Cable Harness
Use to fit new aftermarket speakers without needing to cut off the original speaker connectors.
Pioneer TS-G170C 600 Watts TOTAL 6.5" 17 cm 2 Way Component Kit Door Car Speakers
2 YEAR WARRANTY
InCarTec 41-027 Skoda Tweeters Adaptor Cable Leads (Pair)
Provide a sound upgrade to your VW, Skoda and Seat front doors with our 165mm (6.5 inch) speaker upgrade fitting kit.This kit fits various VW, Sko..